|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Insulated |
| Conductor Type: | Stranded |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Item |
UV Resistance RZ1-K (AS) Cable |
| Conductor | Copper (as client's required) |
| Insulation | XLPE (as client's required) |
| Outer Sheath | Polyolefin (as client's required) |
| Rated Voltage | 600/1000 V |
| Test Voltage | 3500 V |
| Rated Voltage | Max: 90°C |
| Color | Optional |
| Application |
Underground supply networks for outdoor lighting installations.
They can also be used in the following applications: Underground networks for low voltage distribution; Electricity distribution networks; Underground service connections; lnstallations in premises with special characteristics; Appropriate for installations where greater fire protection is required. |





