|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Insulated |
| Conductor Type: | Stranded |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Halogen-free Flexible Cables H03Z1Z1-F 300/300V For Intdoor Application
| Item | Halogen-free H03Z1Z1-F Cable |
| Conductor | Flexible copper (as client's required) |
| Insulation | Thermo plastic compound (as client's required) |
| Sheath | Thermo plastic compound (as client's required) |
| Rated Voltage | 300/300V |
| Test Voltage | 2000V |
| Temperature Range | -10°C to 70°C |
| Bending Radius | 3 X D |
| Color | Optional |
| Certification | CE |
| Application | Halogen-free and flame retardant flexible cable for appliances, devices and lamps as well as for internal wiring. Not suitable for outdoor application. |







