|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Insulated |
| Conductor Type: | Stranded |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
CE Certified (N)GRDGOEU-J/-O Low Voltage Round Cable For Festoon Application
| Item | (N)GRDGOEU-J/-O |
| Conductor | Bare Electrolytic copper |
| Insulation | Special EPR compound |
| Outer Sheath | Special PCP compound |
| Nominal Voltage | U0/U: 600/1000 V |
| Minimum bending radius | Acc. to DIN VDE 0298 part 3 |
| Test voltage | 3500 V |
| Temperature Range | Fixed installation: -50°C up to +80°C Occasionally moved: -35°C up to +80°C |
| Color | Optional |
| Certification | CE |






